Joe Kessler & Antoine Cossé
Breakdown Press
Onsdag 10. juni
08.00
18.00
Torsdag 11. juni
10.00
Fanzineworkshop med Decadence Comics
Påmelding til grafill.tegneserier@grafill.no (Begrensede plasser)
➝ Grafill (R21), Rosenkrantz gate 21
OBS: Workshopen er flyttet til Serieteket, Schous plass!
Påmelding til grafill.tegneserier@grafill.no (Begrensede plasser)
➝ Grafill (R21), Rosenkrantz gate 21
OBS: Workshopen er flyttet til Serieteket, Schous plass!
18.00
18.00
18.00
Lansering av Serietekets Smallprint-avdeling.
19.00
Paneldebatt
Decadence Comics, Breakdown Press og The Treasure Fleet samles for å snakke om small press og self-publishing med moderator Flu Hartberg.
Decadence Comics, Breakdown Press og The Treasure Fleet samles for å snakke om small press og self-publishing med moderator Flu Hartberg.
20.00
Lansering av Jasons nye bok Frida Kahlos papegøye
Fredag 12. juni
17.00
Offisiell åpning av OCX 2015
med tale, presentasjonsstafett og fanfare av Petter Baarlie.
med tale, presentasjonsstafett og fanfare av Petter Baarlie.
18.00
Åpning av festivalutstilling og Aisha Franz-utstilling
18.00
18.00
Åpning av markedsplassen
19.00
Presentasjon av Breakdown Press
20.00
Simon Hanselmann
21.00
Markedsplassen stenger
21.30
Presentasjon av 24 timers-seriene
i The Drinky Crow
i The Drinky Crow
Lørdag 13. juni
11.00
Geir Moen og Kristian Krohg-Sørensen
12.00
Gratis workshop med Blank Space
12.00
Anja Dahle Øverbye, Xueting Yang og Tim Ng Tvedt
13.00
Lando og Stathis Tsemberlidis
13.30
Tegneseriequiz i The Drinky Crow
14.00
Forlagssamtale: Tom Oldham (Breakdown Press), Espen Holtestaul (No Comprendo Press), Jacq Cohen (Fantagraphics) og César Sanchez (Fulgencio Pimentel)
15.00
Ronny Haugeland
15.30
16.00
Paul Paetzel og Aisha Franz
17.00
Ed Piskor
18.00
Seriemord
19.00
Livefremføring av Henrik Ibsen, Geir Moen og David Zane Mairowitz’ Peer Gynt, ved Ingar Helge Gimle og Thomas Strønen
19.00
Markedsplassen stenger
21.00
Den Store OCX-festen
➝ Ingensteds, Brenneriveien 9 (ved Blå)
➝ Ingensteds, Brenneriveien 9 (ved Blå)